دانلود تحقیق بهشت از دیدگاه آیات و روایات - آسمان فایل
تیر
۲۰
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بهشت از دیدگاه آیات و روایات

این بحث، از مهم ترین و جذاب ترین مباحث معاد در اسلام است، آیات بسیاری از قرآن کریم و روایات زیادی از حضرت رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) به آن پرداخته اند، لذا کتابها و مقالات زیادی دراین­باره وجود دارد. هرچند که در این تحقیق موجز، امکان استفاده از همه آنها نبود.
تحقیق بهشت از دیدگاه آیات و روایات را در ادامه مطلب می توانید دانلود کنید.

دانلود بهشت از دیگاه آیات و روایات

توضیحات تحقیق بهشت از دیدگاه آیات و روایات

عنوان: بهشت از دیگاه آیات و روایات
فرمت فایل: word(قابل ویرایش)
تعداد صفحات:۸۶

چکیده و فهرست مطالب تحقیق بهشت از دیگاه آیات و روایات را در قسمت پایین می توانید مشاهده کنید.

چکیده:

آن چه پیش رودارید، تحقیق بهشت از دیدگاه آیات و روایات ، تحقیقی است پیرامون بهشت و مسایل مربوط به آن که از منظر آیات و روایات به آن پرداخته است. بهشت از همان آغازین لحظه های تولد آدم ابوالبشر درذهن او بوده است و فکر او را به خود مشغول داشته است ، چرا که از اولین تعالیم الهی به آدم ابوالبشر این بوده که از میوه ممنوعه نخور والا تو را از بهشت بیرون می کنم، هر چند که آن بهشتی که آدم از آن بیرون شد، بهشت موعود نبوده است، چرا که بهشت موعود ، جاویدان است و کسی را از آن بیرون نمی کنند.
اهمیت این بحث نیز ازهمین جهت است. یعنی چیزی که از اولین لحظه خلقت بشر ، مهمترین قسمت از وجود بشر ، یعنی فکر و ذهن بشر را به خود مشغول داشته است ، آیا اصلا وجود دارد یا نه؟ و اگر وجود دارد،کجاست؟ و ……
محقق در این تحقیق ایتدا مفهوم بهشت را در لغت عربی و فارسی و سپس در اصطلاح توضیح داده است که از مجموع آنها به این نتیجه رسیده است که بهشت همان جزای والا، نیکو و ابدی است که به نیکان دنیا داده می‌شود‍. و سپس بهشت را در یک فصل بررسی می کند. این که بهشت هم اکنون خلق شده است یا در روز جزا خلق می‌شود‍؟ و در صورتی که آری ، مکان آن کجاست؟ در گفتار بعد اسامی و اوصاف بهشت، یعنی، دارالسلام، دارالرضا، دارالمقام و فوز عظیم،  را برمی شمرد و در گفتار پس از آن به مراتب بهشت، یعنی، جنت نعیم، جنت مأوا ، جنت عدن و جنت فردوس اشاره می کند در گفتار پنجم از فصل دوم، نعمت های بهشتی را برمی شمرد و در گفتار آخر این فصل، به این نکته می پردازد که، آیا نعمت های بهشتی نیز ، مثل نعمت های دنیوی تکراری و ملال آور خواهد بود یا خیر؟
در فصل سوم و آخر تحقیق بهشت از دیدگاه آیات و روایات ، محقق در سه گفتار بهشتیان را بررسی می کند. گفتار اول را به اسباب ورود به بهشت اختصاص داده و برای آن سیزده سبب شمرده است. در گفتار دوم آثار معرفت به بهشت ، شامل آثار اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی را ذکر می کند و در گفتار آخر سیمای بهشتیان را، خصوصا با کلامی از امیر عرب ، علی (ع) ترسیم می کند.

 فهرست مطالب:

فصل اول: کلیات

گفتار اول: کلیات
گفتار دوم: مفهوم شناسی
معنای بهشت در لغت عرب
واژهی بهشت در لغت پارسی
معنای اصطلاحی بهشت
فصل دوم: بهشت
گفتار اول : خلقت بهشت
گفتار دوم :جایگاه بهشت
گفتار سوم: اسامی و اوصاف بهشت
دارالسلام
دارالارث
دارالرضا
دارالمقام
فوز عظيم
گفتار چهارم: مراتب بهشت
جنت نعیم
جنت مأوا
جنت عدن
جنت فردوس
گفتار پنجم : نعمت های بهشتی
مقدمه
جايگاه رفیع
خدمتگزاران بهشتي
ظروف بهشتي
لباس‏ها و زيورهاي بهشتي
مشروبات بهشتي
همسران بهشتي
ميوه با طعم‏هاي مختلف
ميوه‏هاي بدون آفت
انواع ميوه‏ها
انواع گوشت‏ها
شاخه‏اي با انواع ميوه‏ها
ميوه‏هاي مزدوج
انواع گوشت پرندگان
ميوه با طعم جالب
ميوه چهارفصل
ميوه در دسترس
انواع انگورها
گفتار ششم: ملال آور نبودن نعمت های بهشتی
فصل سوم: بهشتیان
مقدمه
گفتار اول: اسبا ب ورود به بهشت
۱- ايمان و عمل صالح
۲- تقوى و خدا ترسى
۳- احسان و نيكوكارى
۴- جهاد و شهادت
۵- ترك هواپرستى
۶- تقدم در كارهاى خير و ايمان
۷- هجرت
۸- صبر و تحمل در برابر سختى ها
۹- استقامت در راه حق
۱۰- اطاعت خدا و رسول
۱۱- اخلاص
۱۲- صدق و راستى
۱۳- اهتمام به نماز
نتيجه
فتار دوم: آثار اعتقاد و معرفت به بهشت
اعتقادی
اخلاقی و رفتاری
اجتماعی
گفتار سوم: سیمای بهشتیان
سيماي بهشت و بهشتيان در سخن علي (عليه‌السلام)

 

هم اکنون می توانید تحقیق تحقیق بهشت از دیدگاه آیات و روایات را به قیمت ۵۰۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند.

برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید.
ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.irبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.