تحقیق جایگاه حقوقی مناقصه در حقوق موضوعه ایران - آسمان فایل
تیر
۲۵
۱۳۹۵

تحقیق جایگاه حقوقی مناقصه در حقوق موضوعه ایران

قانون برگزاری مناقصات برای معین کردن مرحله های برگزار کردن مناقصات و روش انجام آن تصویب شده است. این قانون فقط در معامله هایی که این قانون در آنها رعایت شده باشد مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه مطلب تحقیق جایگاه حقوقی مناقصه در حقوق موضوعه ایران را برای دانلود شما  عزیزان قرار داده ایم.

دانلود تحقیقی بی نظیر درمورد جایگاه حقوقی مناقصه در حقوق موضوعه ایران

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق جایگاه حقوقی مناقصه در حقوق موضوعه ایران

عنوان:جایگاه حقوقی مناقصه در حقوق موضوعه ایران
فرمت فایل: word(قابل ویرایش)
تعداد صفحات:۶۴

 

فهرست مطالب و قسمتی از فصل اول تحقیق جایگاه حقوقی مناقصه در حقوق موضوعه ایران را در قسمت پایین می توانید مشاهده کنید.

قسمتی از فصل اول تحقیق جایگاه حقوقی مناقصه در حقوق موضوعه ایران

براي انجام مزايده و مناقصه، قانون‌گذار، نصاب و حدي معين نموده است،
طبق قانون مناقصات ، معاملات كوچك، معاملاتي است كه مبلغ آن كمتر از۲۰۰۰۰۰۰ ريال باشد و معاملات متوسط، معاملاتي كه مبلغ آن بيش از سقف مبلغ معاملات كوچك باشد و از ده برابر سقف آن تجاوز نكند؛ و معاملات بزرگ، معاملاتي است كه مبلغ آن بيش از ده برابر سقف ارزش معاملات كوچك باشد.
ادارۀ امور مناقصه:
مرجع اداري صالح براي ادارۀ امور مناقصه در هر وزارتخانه يا مؤسسه عمومي يا شركت دولتي و شهرداري‌ها، يك واحد اداري است كه به‌نام ادارۀ مناقصات شناخته مي‌شود و داراي وظايفي هم‌چون تشكيل كمسيون مناقصه مي‌باشد.
وظيفۀ اين كمسيون، بررسي پيشنهادات رسيده از داوطلبان شركت در مناقصه، تعيين برنده و اعلام برنده مناقصه مي‌باشد.
محاسن مزايده و مناقصه:
حسن‌ روش‌هاي مناقصه و مزايده، آن است كه از طريق اين رقابت مي‌توان به بهترين گزينه‌ها دست يافت؛ هم‌چنين رعایت اصل برابري افراد در اين‌گونه قراردادها رعایت می شود. البته معايبي هم‌چون سوق دادن شركت كنندگان به‌سوي كميت و دم توجه به كيفيت كه معمولاً در مناقصات مشاهده مي‌شود، در اين روش‌ها وجود دارد.
روش های انجام مناقصه
مناقصه به طرق زیر انجام می‌شود :
الف – در معاملات کوچک، کارپرداز یا مامور خرید باید باتوجه به کم و کیف موضوع معامله ( کالا و خدمت یا حقوق ) درباره بهای آن تحقیق نماید و با رعایت صرفه و صلاح و اخذ فاکتور مشخص و به تشخیص و مسئولیت خود، معامله را با تامین کیفیت به کمترین بهای ممکن انجام دهد.
ب – در معاملات متوسط، کارپرداز یا مامور خرید باید باتوجه به کم و کیف موضوع معامله ( کالا، خدمت یا حقوق ) درباره بهای آن تحقیق نماید و با رعایت صرفه و صلاح و اخذ حداقل سه فقره استعلام کتبی، با تامین کیفیت مورد نظر، چنانچه بهای به دست آمده مورد تایید مسئول واحد تدارکاتی یا مقام مسئول همتراز وی باشد، معامله را با عقد قرارداد یا اخذ فاکتور انجام دهد و چنانچه اخذ سه فقره استعلام کتبی ممکن نباشد با تایید مسئول تدارکاتی یا مقام مسئول همتراز وی، به تعداد موجود کفایت می‌شود.
ج – در معاملات بزرگ به یکی از روش های زیر عمل می‌شود:
برگزاری مناقصه عمومی از طریق انتشار فراخوان در روزنامه های کثیرالانتشار،
برگزاری مناقصه محدود.

فهرست مطالب:

فصل اول

مزایده و مناقصه
اقسام مناقصه
اداره امور مناقصه
محاسن مزایده و مناقصه

فصل دوم

فصل اول- کلیات
فصل دوم
سازماندهی مناقصات
فصل سوم
برگزاری مناقصات
فصل چهارم
مقررات مناقصات

فصل سوم

فصل اول – کلیات
فصل دوم فرآیندها، نقش ها و روش ها
فصل سوم ـ ارزيابي كيفي پيمانكاران
فصل چهارم ـ ارزيابي كيفي تأمين‌كنندگان
منابع

هم اکنون می توانید تحقیق جایگاه حقوقی مناقصه در حقوق موضوعه ایران را به قیمت ۱۳۵۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.irبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.