دانلود تحقیق تأثير تكنولوژي بر پيشرفت تحصيلي و درسي دانش آموزان ابتدايي - آسمان فایل
مرداد
۱۳
۱۳۹۵

دانلود تحقیق تأثير تكنولوژي بر پيشرفت تحصيلي و درسي دانش آموزان ابتدايي

تكنولوژي و كاربرد آن امروزه آنچنان گسترش پیدا کرده كه مي توان به جرأت گفت كه جدا كردن آن از آموزش نوين محال است و استفاده از وسائل در آموزش اين امكان را به معلم مي دهد كه با اطمينان و آسودگي بيشتر به تدريس مفاهيم علمي و عملي بپردازد. در ادامه مطلب می توانید تحقیق تأثير تكنولوژي بر پيشرفت تحصيلي و درسي دانش آموزان ابتدايي را مشاهده و دانلود نمایید.

تأثير تكنولوژي بر پيشرفت تحصيلي و درسي دانش آموزان ابتدايي

تأثير تكنولوژي بر دانش آموزان ابتدايي

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق تأثير تكنولوژي بر پيشرفت تحصيلي و درسي دانش آموزان ابتدايي

عنوان: تأثير تكنولوژي بر پيشرفت تحصيلي و درسي دانش آموزان ابتدايي
فرمت فایل: word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات:  ۹۱
حجم فایل:  ۲۴۱ کیلوبایت

بخشی از فصل دوم  و فهرست مطالب تحقیق تأثير تكنولوژي بر پيشرفت تحصيلي و درسي دانش آموزان ابتدايي را می توانید در قسمت پایین مشاهده نمایید.

ادبيات تحقيق:

تاريخچه و مفهوم تكنولوژي آموزشي :
تكنولوژي آموزشي به معناي اعم چيز تازه اي نيست ، قدمت آن را مي توان هم زمان با قدمت تعليم و تربيت دانست اما تكنولوژي آموزشي به معناي خاص خود كمتراز يك قرن است كه مورد توجه متخصصان تعليم وتربيت قرارگرفته است . در طول اين مدت برداشت از مفهوم تكنولوژي همواره متفاوت بوده است.
گروهي تكنولوژي آموزشي را كار با ابزارهايي مانند انواع پروژكتورها وفيلم مي دانند ودسته اي ديگر تصورشان ازاين رشته كاربرد مواد آموزشي است ومي گويند كاربرد هر ماده اي درآموزش اعم از گچ يا ابزار بسيار ساده معلم ساخته تا پيچيده همه استفاده ازتكنولوژي درآموزش است . بعضي ديگر كاربرد روشها و فنون مختلف تدريس و طراحي درس را تكنولوژي آموزشي مي دانند. گروهي نيز تكنولوژي آموزشي را بسان معجزه اي مي دانند كه قادر است مشكلات آموزشي ناشي از فضاي كم، تعداد زياد دانش آموزان ، عدم كارايي معلمان را حل كند.
گروهي نيز تكنولوژي آموزشي را به عنوان جزئي از فلسفه حاكم بر برنامه ريزي يك كشور مي دانند.

تاريخچه تكنولوژي آموزشي از آغاز تا كنون:

يكي از ابعاد تكنولوژي آموزشي ، استفاده از وسايل در آموزش است. استفاده از وسايل سمعي و بصري در آموزش به سالهاي ۱۹۰۰ باز مي گردد.
همراه با اختراع و ساخت سمعي وبصري جديد كتابهايي نيز در زمينة آموزش بصري نوشته شد كه نقش اصلي در آموزش را وسايل ايفا مي كردند. با شروع جنگ جهاني دوم كانون فعاليتها در زمينة سمعي و بصري از محافل تعليم و تربيت به ارتش آمريكا منتقل شد. در اين دوران كه تا اواسط دهه ۱۹۴۰ به طول انجاميد از نظر سرمايه گذاري در توليد فيلم هاي آموزشي و وسايل سمعي وبصري رشد بي سابقه صورت گرفت تا حدي كه بسياري از كارشناسان نقش آن را در نتايج جنگ دوم جهاني قابل توجه شمرده اند.
به دليل سابقه موفق بكارگيري وسايل سمعي وبصري در آموزش يكسان نيروهايي كه از نظر اطلاعات در سطوح مختلف واز نظر تعداد قابل ملاحظه بودند توجه به اين وسايل بعداز جنگ جهاني دوم بيشتر شد لذا تحقيقاتي در زمينة رسانه هاي سمعي و بصري انجام شد. در اين تحقيقات تأكيد اصلي بر يافتن ويژگي هاي هر وسيله و چگونگي تأثير ونقش اين ويژگيها در يادگيري شاگردان بود.

 اولين مرحله ـ استفاده از وسايل آموزشي:

بين سالهاي ۱۹۶۰ ـ ۱۹۵۰ جريانهاي جديدي در زمينة علوم انساني به خصوص علوم تربيتي به وقوع پيوست كه در واقع اين دهه و دهه بعد را به صورت نقطة عطفي در تاريخ تكنولوژي آموزشي در آورد.
ابتدا با توجه به الگوها و نظريات ارتباط بر فراگرد ارتباط شامل فرستنده ، گيرنده، كانال و وسيله انتقال پيام تأكيد داشت.
صاحب نظران علوم ارتباطات در الگوهاي خود تأكيد مي كردند كه در يك فراگرد ارتباط بايد به تمام عوامل موجود و مؤثر در اين فراگرد توجه داشت. نه اينكه تنها به وسيله ارتباط توجه داشته باشيم آن هم به صورتي كه بسياري از متخصصان وسايل سمعي وبصري تا آن زمان انجام مي دادند بنابراين از اين ديدگاه كل فراگرد اهميت داشت و وسيله ارتباط در واقع در اولويت دوم قرار مي گرفت در ابتدا اين ديدگاه بلافاصله تأثيري بر رشد تكنولوژي آموزشي نگذاشت ولي بتدريج نفوذ آن در توسعه دامنه تكنولوژي آموزشي مورد توجه قرار گرفت.

فهرست مطالب تحقیق تأثير تكنولوژي بر پيشرفت تحصيلي و درسي دانش آموزان ابتدايي

هوشمند سازی در کلاس درس

تکنولوژی در پیشرفت درسی

تکنولوزی در آموزش

 

پیشنهاد می شود به مطلب مقایسه عملکرد مدارس هوشمند و غیر هوشمند نیز مراجعه کنید.

هم اکنون می توانید تحقیق تأثير تكنولوژي بر پيشرفت تحصيلي و درسي دانش آموزان ابتدايي را به قیمت ۹۰۰۰ تومان از سایت آسمان فایل دانلود نمایید.

 

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.irبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.