دانلود تحقیق بررسی انواع ابزارهای مالی در بازارهای مالی جهان جهت رشد اقتصادی - آسمان فایل
مرداد
۱۶
۱۳۹۵

دانلود تحقیق بررسی انواع ابزارهای مالی در بازارهای مالی جهان جهت رشد اقتصادی

 مطالعه کردن گذشته بازار مالی در کشوارهای مدرن نشان می دهد که این کشورها همیشه در تلاشند نوآوریهای مالی خود را گسترش دهند. در ادامه مطلب می توانید تحقیق انواع ابزارهای مالی در بازارهای مالی جهان جهت جذب سرمايه های مردمی و رشد اقتصادی را مشاهده و دانلود نمایید.

جذب سرمایه های مردمی در بازارهای جهانی

بررسی انواع ابزارهای مالی در-بازارهای مالی جهان

توضیحات بیشتر در مورد تحقیق بررسی انواع ابزارهای مالی در بازارهای مالی جهان جهت رشد اقتصادی

عنوان:بررسی انواع ابزارهای مالی در بازارهای مالی جهان جهت جذب سرمايه های مردمی و رشد اقتصادی
فرمت فایل: word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات:۱۹۷

فهرست مطالب و بخشی از فصل ۲ تحقیق انواع ابزارهای مالی در بازارهای مالی جهان جهت جذب سرمايه هاي مردمي و رشد اقتصادي را در قسمت پایین می توانید مشاهده کنید.

مقدمه:

در اين فصل به بيان نوآوريهاي نهادي صورت گرفته در كشورهاي مختلف جهان خواهيم پرداخت. نوآوري نهادي باعث ظهور موسسات و سازمانهاي مختلف مالي گرديده است و هدف اصلي از تشكيل اين موسسات تسهيل و سرعت بخشي و افزايش كارايي و بازدة امور مالي است. اين مؤسسات شكل گرفته در سيستم‌هاي كشورهاي مختلف تا حد زيادي شبيه به همديگر هستند و فقط در اجزاء و صور حقوقي‌اشان اختلافاتي وجود دارد، بعبارت ديگر در كلية كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته نظام و موسسات مالي مشابهي وجود دارد كه در اين فصل ما تا حد امكان اين موسسات را معرفي مي‌كنيم.
موسسات موجود در نظام مالي از طرق مختلف قابل تقسيم بندي هستند كه در اينجا به دو دسته كلي موسسات سپرده پذير و موسسات غير سپرده پذير تقسيم بندي مي‌كنيم. منظور از موسسات سپرده پذير موسساتي هستند كه منبع اصلي تأمين مالي اشان سپرده‌هاي افراد در آنها است و موسسات غير سپرده پذير موسساتي هستند كه از طريق انتشار اوراق بهادار وجوه مورد نياز خود را جمع‌آوري مي‌كنند.

۲-۲) موسسات سپرده پذير:

نهادهاي سپرده پذير عبارتند از بانكهاي تجاري (يا صرفا بانكها)، موسسات وام و پس انداز (S&L) Saving and loan associations بانكهاي پس انداز (Savings Bank) و اتحاديه‌ها (يا موسسات) اعتباري (Credit unions)اين نهادها جملگي واسطه‌هاي مالي هستند كه سپرده مي‌پذيرند. اين سپرده‌ها نشانة بدهي (قرض)، نهادهاي سپرده پذير است. نهادهاي سپرده پذير با وجوهي كه از سپرده‌ها و ساير منابع مالي بدست مي‌آورند هم وام مستقيم به بسياري از واحدهاي اقتصادي مي‌پردازند و هم در اوراق بهادار سرمايه‌گذاري مي‌كنند. درآمد اين نهادها از سه منبع به دست مي‌آيد. درآمد حاصل از وامهايي كه مي‌دهند و اوراق بهاداري كه مي‌خرند و درآمد حاصل از كارمزدها (fce income) موسسات وام و پس انداز،‌ بانكهاي پس انداز و اتحاديه‌هاي اعتباري را كه نوعي تخصصي از نهادهاي مالي هستند. بطور كلي «موسسات پس انداز» (thrifts) مي‌نامند.
اين نهادها نقش اساسي در نظام مالي هر كشور دارند و به همين دليل تحت نظارت شديد هستند، بخشي از سياستهاي پولي دولت از طريق اين نهادها اعمال مي‌گردد.
نهادهاي سپرده پذير همواره مي‌كوشند كه تفاوتي مثبت ميان دارايي‌هايي كه در آن سرمايه‌گذاري مي‌كنند (وام و اوراق بهادار) و هزينة وجوه خود (سپرده‌ها و ديگر منابع) بوجود آورند. اين تفاوت را درآمد مابه‌التفاوت (Spread incomey) يا درآ‚د تفاوت (margin income) مي‌نامند كه به آن نهاد امكان مي‌دهد كه مخارج فعاليت خود را تأمين كند و سود عادلانه‌اي از سرماية‌ خود ببرد.
نهاد سپرده پذير در ايجاد درآمد مابه‌التفاوت با چند خطر روبه‌روست. اين خطرها عبارتند از: خطر اعتبار، خطر نظارت، خطر تأمين مالي (نرخ بهره).
خطر اعتبار كه آنرا خطر نكول (default risk) هم مي‌نامند، خطر آن است كه وام گيرنده از اجراي تعهد خود در مورد وام به نهاد مالي خودداري كند يا ناشر اوراق بهاداري كه نهاد سپرده پذير خريداري كرده از اجراي تعهدات خود سرباز زند.

فهرست مطالب

فهرست مطالب بازارهای مالی و ابزارهای مالی آن

بررسی انواع ابزارهای مالی در بازارهای مالی جهان جهت جذب سرمايه های مردمی و رشد اقتصادی

فهرست مطالب انواع ابزارهای مالی

مطالعه تحقیق اقتصاد جهانی نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

هم اکنون می توانید تحقیق بررسی انواع ابزارهای مالی در بازارهای مالی جهان جهت جذب سرمايه های مردمی و رشد اقتصادی را به قیمت ۱۲۰۰۰ تومان از سایت آسمات فایل دانلود نمایید.

 

توجه : لطفا از این پایان نامه جهت تکمیل مطالعات و تحقیقات خود استفاده کنید و از ارایه مستقیم آن به عنوان پایان نامه و یا پروژه تخصصی به استاد خودداری کنید.
در صورتی که هرگونه اطلاعاتی شامل پروژه، مقاله، تحقیق، پایان نامه، گزارش کارآموزی و … در مورد هر موضوعی در اختیار دارید که مالکیت آن برای خودتان است. نیاز به خرید و پرداخت هزینه نیست، ما با شما تبادل فایل خواهیم داشت. کافیست عنوان و فهرست فایل خودتان را برای ما ارسال کنید، تا پس از بررسی توسط پشتیبانی سایت، راهنمایی های لازم برای تان ارسال شود. ما در کمتر از ۲ ساعت مورد را بررسی کرده و نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. برای تبادل فایل ها و اطلاعات با ایمیل زیر در ارتباط باشید. ایمیل پشتیبانی: contact-us@asemanfile.ir

      مطالب مرتبطبرای ارسال سوال، نظر، انتقاد، پیشنهاد، از فرم زیر استفاده کنید

فقط به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با موضوع فوق باشد.